Turniej Reprezentacji OZPN Krosno 2001 w Presovie - 23.03.2014

Sport.pl

Aktualności

Krośnieńskie Finały Minimistrzostw Deichmanna

• autor: uks6jaslo, 2015-06-07 22:11

W ostatni weekend 6 i 7 czerwca 2015 w Krośnie, zostały rozegrane finały Minimistrzostw Deichmanna, edycja 2015. Nasz klub reprezentowały drużyny trzech roczników. Szczegóły w rozwinięciu newsa, galeria w rozwinięciu newsa.

Niemcy - rocznik 2006

W dniu 06 czerwca drużyna Niemiec z rocznika 2006 trenera Artura Tomaszewskiego spotkała się w 1/8 finału z Irlandią ( Aktiv Wiśniowa ) wygrywając bardzo wysoko bo aż 10:0. Kolejny krok to spotkanie w ćwierćfinałach z Francją ( Wojak Wojaszówka )  i tutaj również wygrywamy 5:2. Po przerwie w półfinale gramy z drużyną Brazylii ( AP Jasło ) z którą dwukrotnie w trakcie rozgrywek dane nam było się spotkać ze zmiennym szczęściem dla obu drużyn. W tym meczu obie drużyny postawiły wszystko na jedną kartę, w końcu zwycięstwo gwarantowało grę w wielkim finale.
Po bardzo wyrównanej grze nasi chłopcy stają na wysokości zadania i ustalają wynik na 3:2 co przekłada się na grę w finale z Urugwajem ( Beniaminek Krosno).
Po przerwie oraz odegraniu hymnów narodowych Niemiec i Urugwaju gdyż taki jest zwyczaj rozgrywek obie drużyny przystąpiły do bardzo ofensywnej gry. Niestety rywal w czwartej minucie strzela bramkę i przed końcem pierwszej połowy meczu podwyższa wynik na 2:0. Zmęczeni próbujemy zmniejszyć przewagę, niestety bardzo dobrze dysponowani zawodnicy Urugwaju strzelają trzecią bramkę i odbierają nam szansę na wyjazd na finały ogólnopolskie do Wałbrzycha. Przegraliśmy finał, ale nie doszukujemy się przyczyn bo samo zagranie w finale to również duży sukces. Z pewnością brakowało chorego Mateusza Szota oraz Patryka Dobrowolskiego, którzy przez całe trwanie rozgrywek byli bardzo ważnymi ogniwami w drużynie.
Podsumowując osiągnięcia Niemiec: gra w finale, 2 miejsce w grupie I, 28 zdobytych punktów, 53 strzelone bramki, najskuteczniejszy strzelec bramek w całych mistrzostwach Karol Potera 30,.

Anglia - rocznik 2007
 Również 06 czerwca drużyna Anglii złożona z rocznika 2007 trenera Marcina Łukaczyńskiego w 1/8 finału spotkała się z drużyną Włoch ( Beniaminek Krosno) wygrywając 3:2. Kolejny mecz z drużyną Urugwaju nie był dla naszych chłopców udany przegrywają po zaciętej walce 3:0 i na etapie ćwierćfinału kończą tegoroczne rozgrywki Deichmanna w Krośnie. Należy jednak zaznaczyć, że bez wahania zgłosili chęć uczestnictwa w rozgrywkach mimo tego, że grali pod mocniejszą kategorią wiekową rocznikiem 2006.
Podsumowując osiągnięcia Anglii: gra w ćwierćfinale, 2 miejsce w grupie II, 38 zdobytych punktów , 49 strzelonych bramek, najskuteczniejszy strzelec bramek w całych mistrzostwach Wiktor Mamroł 30, .

Niemcy - rocznik 2008
W dniu 07 czerwca drużyna Niemiec z rocznika 2008/2009 trenera Oktawiana Flisa również zakończyła rozgrywki w kategorii bambini. Najmłodsi adepci naszej szkółki pokazali przez wszystkie rozgrywane mecze wole walki,niejednokrotnie przypłacali sukces kontuzjami, ale zawsze wkładali w grę dużo serca.
Mimo, że ich kategoria wiekowa nie była klasyfikowana do rozgrywek finałowych to liczby mówią same za siebie: 4 miejsce w grupie, 33 punkty, 35 strzelonych bramek, Wiktor Kozicki 18 strzelonych bramek.

Tegoroczne rozgrywki Minimistrzostw Deichmann w Krośnie przebiegały w miłej, sportowej atmosferze. Wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami oraz imiennymi dyplomami, dwóch najlepszych strzelców rozgrywek w kategorii U-9 Wiktor Mamroł i Karol Potera otrzymali pamiątkowe statuetki. Cieszy fakt, że to kolejny turniej gdzie podopieczni naszej szkółki zajmują tak wysokie lokaty, finał, ćwierćfinał, wysokie czwarte miejsce najmłodszych wychowanków. To również kolejny bardzo dobrze zdany egzamin przez rodziców, flagi poszczególnych zespołów, przybieranie na czas rozgrywek barw narodowych Niemiec i Anglii, pomoc w transporcie oraz gorący doping.

Rocznik 2004 na chwilę obecną zajmuje drugie miejsce w swojej grupie a w finale zagra 16 czerwca i wówczas na naszej stronie pojawi się szersza relacja. Życzymy dobrej gry w finale oraz walkę o wyjazd do Wałbrzycha.